Prelekcja na Bydgoszcz Web Development Meetup #13

Opublikowany: 19-05-2015 23:23 przez Krystian

Jak już w jednym z wcześniejszych newsów wspominałem, postanowiłem zrobić sobie na pewien czas przerwę od prowadzenia prelekcji na różnych spotkaniach IT. Zdecydowanie nie przepadam za notorycznym mówieniem na ten sam temat i objeżdżaniu z tą samą, jedną prezentacją kilku różnych spotkań w różnych miastach Polski. Z drugiej strony wymyślanie i przygotowywanie nowego wystąpienia jest rzeczą dość pracochłonną - zajmuje to w moim przypadku od 3 do 10 wieczorów w zależności od tematu. Dlatego mała przerwa dobrze mi zrobi (-:

 

Postanowiłem na jakiś czas skupić się na zdobywaniu wiedzy, a nie na jej rozpowszechnianiu. W najbliższym roku planuję zrobić OSCP, OSWP oraz jakiś kolejny cert CISCO. Mam więc co robić, zwłaszcza OSCP to spora kobyła, która potrafi zabrać kawał życia. Nadal wiele książek spogląda na mnie z półek i czeka na przeczytanie. Również rozwój strony domowej oraz przygotowanie kilku artykułów zajmie mi trochę czasu. Kiedy jednak pojawi się na horyzoncie jakieś ciekawe zagadnienie warte rozpowszechnienia, a mi powróci zapał do prowadzenia prelekcji wtedy z pewnością gdzieś się pojawię.

 

Zanim jednak rozpocząłem ową przerwę zostałem zaproszony do Bydgoszczy na spotkania z cyklu "Bydgoszcz Web Development Meetup", którego trzynastą edycję z pełni sobie przywłaszczyłem. Zawłaszczenie to wynikało z tego, że przedstawiłem aż trzy prezentacje i nie było innych prelegentów tego wieczora. Niestety obyło się bez nowości jeśli chodzi o moje tematy. Chronologicznie zaprezentowałem: Bezpieczeństwo Symfony2, Reflected File Download – nowy kierunek ataków oraz OWASP ASVS - dwa praktyczne zastosowania standardu. Moje gardło spisało się na medal i byłem w stanie przedstawić wszystkie trzy prezentacje oraz odpowiedzieć na kilkanaście pytań związanych z różnymi obszarami bezpieczeństwa. Niestety ani zdjęć, ani nagrań wideo z samego spotkania nie udało mi się namierzyć. Wszystkie prezentacje zobaczyć możecie naturalnie na moim profilu w Prezi, pod tym adresem.

 

See ya soon, bro

Brak komentarzy